فروش فندق مغان در جنگل فندقلو متوقف گردد

به گزارش وبلاگ کابینت، فرهاد عبدالعلی پور شامگاه پنج شنبه در همایش ملی پاکسازی تفرجگاه ها و مکان های گردشگری بین جاده ای در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد دلیل مقابله نکردن با فروش فندق فراوری شده در منطقه مغان به نام فندق جنگل فندقلو در محل این جنگل توضیح داد: متاسفانه مشابه این مشکل در سایر شهرستان ها نیز وجود دارد.

فروش فندق مغان در جنگل فندقلو متوقف گردد

وی اضافه نمود: به عنوان مثال انگور شیراز در مشگین شهر به فروش می رسد ویا در مناطق دیگر به نام انگور مشگین شهر فروخته می گردد . باید با راه چاره مناسب با این اتفاق برخورد گردد چرا که به زیان کشاورزی شهرستان ها است.

وی در تشریح مهمترین مسائل زیست محیطی جنگل فندقلو به حضور گردشگران و ریختن زباله اشاره نمود و متذکر شد: این شکل از سفر گردشگران نمی تواند سود مالی برای شهرستان به دنبال داشته باشد.

به گفته عبدالعلی پور لازم است برای توسعه فعالیت سمن ها بودجه مستقل برای آن ها تعریف گردد؛ چراکه نبود اعتبار ملی مستقل خود در فرایند فعالیت سمن ها اختلال ایجاد می نماید.

وی همچنین در مورد اظهارات متناقض جاده سازی در جنگل فندقلو به دلیل تخریب آن و خواهان توقف جاده سازی از سوی دوستداران محیط زیست، ادامه داد: جاده سازی تا پل آرپا تپه ادامه دارد و در بخش های بعدی که منتهی به تله کابین می گردد به دلیل نظرات متعدد در دست آنالیز است.

فرماندار نمین یک دیدگاه را ضرورت ساخت جاده تا تله کابین و دسترسی خودروها برشمرد و اضافه نمود: دیدگاه دوم تاکید دارد که جاده سازی تا پل اجرا شده و در آن منطقه با احداث پارکینگ از ورود خودرو به محوطه جنگل خودداری گردد که در دست آنالیز این دو دیدگاه هستیم.

عبدالعلی پور با اشاره به برنامه ریزی در راستای توسعه سالانه دو هزار هکتاری جنگل فندقلو اضافه نمود: قرار است این مهم در قالب یک طرح جامع اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فروش فندق مغان در جنگل فندقلو متوقف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش فندق مغان در جنگل فندقلو متوقف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید