فضانوردانی که بیشتر از همه در فضا زندگی نموده اند

به گزارش وبلاگ کابینت، بیشترین طول اقامت انسان در فضا طی یک ماموریت به دکتر والری پولیاکف و طی سفرهای متعدد به ترتیب به گنادی پادالکا و یوری مالنچنکو تعلق دارد.

فضانوردانی که بیشتر از همه در فضا زندگی نموده اند

به گزارش وبلاگ کابینت، بیشترین طول اقامت انسان در فضا طی یک مأموریت به دکتر والری پولیاکف تعلق دارد. او در 8 ژانویه 1994 با ناو کیهانی سایوز تی.ام-18 به همراه دو کیهان نورد دیگر به نام های یوری اوساچف و ویکتور آفاناسیف به ایستگاه فضایی میر سفر کرد. اوساچف و آفاناسیف پس از حدود 6 ماه به زمین برگشتند، اما پولیاکف سفر را به همراه گروه بعدی کیهان نوردان ادامه داد و 437 روز و 17 ساعت و 58 دقیقه در این ایستگاه اقامت کرد. او طی این مدت 7075 دور به گرد زمین چرخید و در مجموع 300 میلیون و 765 هزار کیلومتر را پیمود.

پولیاکف پس از به دست آوردن این رکورد بی نظیر و تکرار نشدنی خاتمه در 22 مارس 1995 با ناوکیهانی سایوز تی.ام-20 به زمین بازگشت.

دکتر پولیاکف قبلا هم سفری طولانی مدت به فضا داشت که بیش از 240 روز طول کشیده بود. با توجه به جمع دو سفر، او 678 روز و 16 ساعت و 32 دقیقه از عمرش را در مدار زمین گذرانده است.

اما بیشترین مدت اقامت در فضا طی سفرهای متعدد به گنادی پادالکا تعلق دارد که تا به حال 5 بار به مدار زمین سفر نموده و جمعا 878 روز و 11 ساعت و 29دقیقه را در ایستگاه های فضایی میر و بین المللی گذرانده است.

پس از پادالکا، یوری مالنچنکو کیهان نورد دیگر روسیه، با 827 روز و 9 ساعت و 20 دقیقه اقامت فضایی، طی پنج پرواز، رکورد دار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فضانوردانی که بیشتر از همه در فضا زندگی نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضانوردانی که بیشتر از همه در فضا زندگی نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید