قدم زدن در شهر برای تقویت ارتباط با مردم

به گزارش وبلاگ کابینت، محمدیاسین دهقان- یزد- خبرنگار:طرح قدم زدن هوشمند در شهر یزد با همکاری و مشارکت شهرداری و کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد در مرکز استان کلید خورده و 2 برنامه آن نیز اجرایی شده است.

قدم زدن در شهر برای تقویت ارتباط با مردم

در این طرح مدیران شهرداری، مردم و کارشناسان سامانه شهربین که درگاه ارتباطی مردم و شهرداری است، با هم منطقه مشخصی از شهر را قدم می زنند و با پایش حضوری، ضمن شناسایی مسائل، نحوه انعکاس این مسائل را از سوی شهروندان به شهرداری آموزش می دهند. شهردار یزد درباره اجرای این طرح می گوید: قدم زدن در شهر در قالب طرح شهر را هوشمند قدم بزنیم با هدف پایش چشمی در راستای تقویت نرم افزار شهربین و همچنین تقویت ارتباط مردم و شهرداری در شهر یزد کلید خورده است.

سید جمال الدین عزیزی می افزاید: با توجه به این که نرم افزار، نظرات و مسائل مردم را جمع آوری و به مدیران مناطق اعلام می نماید و سامانه اعلام نظر مردم است، شهروندان می توانند برای بیان مسائل و نقطه نظرات خود به شهرداری نهایت بهره را از این سامانه ببرند. وی ادامه می دهد: در این طرح مدیران شهرداری، رئیس کمیسیون شهر هوشمند، شورای شهر و گروه های مردمی و فعالان اجتماعی و محیط زیست به عنوان شهروندان متخصص در محدوده مشخصی از شهر قدم می زنند و مسائل را رصد و در سامانه شهربین ثبت می نمایند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

شهردار یزد اظهار می نماید: در این طرح مسائل با همکاری مسئولان و کارشناسان شهربین و همراهی مردم شناسایی و پایش می گردد تا مردم بدانند چه مسائلی در پیرامونشان از سوی شهرداری قابل پیگیری است. وی می گوید: اگر مردم خودشان را از مدیریت شهری جدا نمایند، برنامه های مدیریت شهری به دشواری پیش می رود. انتظار داریم که مردم در ارائه خدمات شهری و در بیان مسائل همراه شهرداری باشند. عزیزی تاکید می نماید: این طرح یک مانور و تمرین است که با ابتکار کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد از سوی شهرداری آغاز شده و ادامه خواهد یافت. وی ادامه می دهد: باید توجه داشت که همراهی و حضور متخصصان از جمله فعالان اجتماعی، رسانه ای و محیط زیست باید در صندلی یک شهروند باشد تا طرح منحرف نگردد. هدف طرح اجرایی و عملیاتی نیست بلکه مهم فرهنگسازی برای تقویت ارتباط مردم با شهرداری است.

شهردار یزد بیان می نماید: گروه های مختصص می توانند به عنوان یک شهروند مطلع با مشارکت در این طرح به بیان مسائل بپردازد تا مردم نیز بهتر یاد بگیرند که چگونه می توانند با نصب اپلیکیشن شهربین ارتباط بهتری با مدیریت شهری برقرار نمایند. عزیزی قول پیگیری مسائل مردم که به سامانه شهربین اعلام می گردد را می دهد و می افزاید: قطعا ارائه گزارش از نتیجه طرح در همراهی بیشتر مردم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "قدم زدن در شهر برای تقویت ارتباط با مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدم زدن در شهر برای تقویت ارتباط با مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید