لاوروف: برخی به دنبال تسویه حساب با رقبای ژئوپلیتیکی خود در شرایط همه گیری کرونا هستند

به گزارش وبلاگ کابینت، وزیر امور خارجه روسیه در مطلبی که در گلوبال تایمز نوشت، خاطرنشان کرد مسکو نگران تلاش های منفی برخی کشورها در شرایط همه گیری ویروس کروناست.

لاوروف: برخی به دنبال تسویه حساب با رقبای ژئوپلیتیکی خود در شرایط همه گیری کرونا هستند

به گزارش به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، در مطلبی که برای روزنامه گلوبال تایمز نوشت از نگرانی مسکو در مورد تلاش برخی کشور ها برای خدشه وارد کردن به اعتبار سازمان جهانی بهداشت گفت و تاکید کرد ضروری است به جای تخریب، فعالیت های این سازمان تقویت شود. او گفت برخی می کوشند با بهره جویی از شرایط کنونی به تسویه حساب های خود بپردازند.

او در این خصوص نوشت گام هایی که برای بدنام کردن سازمان جهانی بهداشت برداشته می شود موجب نگرانی ما شده است، این سازمان از همان روز های نخست همه گیری کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس بوده است و بیشتر قریب به اتفاق کشور ها بر سر این موضوع توافق دارند. این سازمان به همه کشور ها کمک می کند به سرعت تغییرات اپیدمیولوژیک را دنبال و راه های صحیح پاسخ به تهدید های نوظهور را پیدا کنند.

او در ادامه اضافه کرد مطمئنا سازمان جهانی بهداشت نیز مانند هر ساختار چند جانبه، باید فعالیت های خود را بهبود ببخشد و با شرایط جدید سازگار شود. برای انجام این کار لازم نیست آن را نابود کنیم بلکه باید گفتگوی سازنده همه کشور ها را حفظ کنیم تا پاسخ های حرفه ای مشترک در مورد چالش های جدید ایجاد شود.

لاوروف ادامه داد این طور نیست که همه بتوانند در برابر وسوسه عمل به اصل هر کس به فکر خود باید باشد مقاومت کنند. کسانی هستند که تلاش می کنند با بهره جویی از شرایط کنونی سبب ایجاد انحصار شوند و منافع شخصی خود را تقویت کنند و از سوی دیگر با رقبای ژئوپلیتیکی تسویه حساب کنند ... این ویروس فرایند های منفی شکل گرفته را تقویت کرده و اختلافات را افزایش می دهد و به رقابت ناسالم سرعت می بخشد.

لاوروف تاکید کرد براساس برآورد های سازمان ملل، چنین تحریم هایی که توانایی شهفرایندان عادی را در استفاده از حقوق اجتماعی و اقتصادی خود محدود می کند، تلاش هایی را که با هدف حمایت از سلامت عمومی است پیچیده می سازد و به آسیب پذیرترین گروه های مردم آسیب می زند.

او گفت این بیماری همه گیر در برخی از کشور های غربی کمبود انسانگرایی را به نمایش گذاشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لاوروف: برخی به دنبال تسویه حساب با رقبای ژئوپلیتیکی خود در شرایط همه گیری کرونا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: برخی به دنبال تسویه حساب با رقبای ژئوپلیتیکی خود در شرایط همه گیری کرونا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید