مادورو از طرح ترور خود توسط رئیس جمهور پیشین کلمبیا پرده برداشت

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به اینکه همتای کلمبیایی پیشین او نقشه ای را برای ترورش طراحی نموده بود، گفت آنها قصد داشتند 32 مزدور را وارد کاراکاس نمایند.

مادورو از طرح ترور خود توسط رئیس جمهور پیشین کلمبیا پرده برداشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کابینت، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از طرح رئیس جمهور پیشین کلمبیا برای ترور خودش پرده برداشت.

مادورو طی سخنرانی در کاخ ریاست جمهور در کاراکاس گفت: متوجه شدم که آلوارو اوریبه وِلِز با همدستی سفیر کلمبیا در آمریکا و یک قاضی فراری ونزوئلایی نقشه ای را طراحی نموده بودند تا 32 مزدور را برای ترور من و دیگر سران انقلابی وارد کشور نمایند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی وی همچنین شرح داد که رئیس جمهور پیشین کلمبیا با تعدادی از سران راست افراطی در ونزوئلا نیز همکاری نموده بود تا مقدمات اجرای بدون شکست طرح ترور او را فراهم نمایند.

رئیس جمهور ونزوئلا با تاکید بر اینکه کشورش بر تمام طرح های خشن مزدوران غلبه می نماید، اضافه نمود: اما خدا ما را حفظ کرد و ما اکنون اینجا هستیم.

کارلس هولمز وزیر خارجه کلمبیا در واکنش به این اظهارات مادورو، او را دیکتاتور خطاب نموده و مدعی شد چنین اتهامات توهین آمیز و هذیان گونه واقعیت ندارد.

این در حالی است که سخنگوی رئیس جمهور پیشین کلمبیا - به عنوان مغز متفکر اصلی این طرح ترور - از پاسخ به سوال خبرگزاری رویترز امتناع کرد.

اظهارات مادورو درباره طرح ترور خودش در حالی است که روابط ونزوئلا و کلمبیا طی ماه های اخیر درپی حمایت بوگوتا از خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت کاراکاس، به تیرگی گرویده است.

پیش از این نیز دولت ونزوئلا دستور برگزاری رزمایش نظامی را با هدف مقابله با تهدیدات از سوی کلمبیا یا هر گروه شبه نظامی که مرز میان دو کشور را تهدید می نماید، صادر نموده بود. (جزئیات بیشتر)

بعد از امتناع آمریکا از پذیرش مشروعیت ریاست جمهوری شش ساله نیکلاس مادورو که به تازگی شروع شده، گوایدو که ریاست مجمع ملی ونزوئلا را بر عهده داشت، خود را به صورت غیرقانونی رئیس جمهور این کشور خواند و با حمایت مستقیم آمریکا و چند کشور دیگر دست به اقداماتی از جمله کودتا و جلب حمایت نظامیان علیهمادورو زد که همگی آنها تاکنون شکست خورده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "مادورو از طرح ترور خود توسط رئیس جمهور پیشین کلمبیا پرده برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو از طرح ترور خود توسط رئیس جمهور پیشین کلمبیا پرده برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید