مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی ها را نخورند

به گزارش وبلاگ کابینت، آرتریت پسوریاتیک یا آرتریت پسوریازیس نوعی روماتیسم مفصلی و التهاب مفاصل پسوریازیس و یک بیماری خودایمنی است که معمولا در همراهی با پسوریازیس پوستی ایجاد می گردد.

مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی ها را نخورند

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از ایسنا، آرتریت پسوریاتیک یا ورم مفاصل پسوریاتیک یا آرتروپاتی پسوریاتیک التهاب مفاصل در ارتباط با بیماری پوستی و ناخنی پسوریازیس است. در این بیماری هر یک از مفاصل بدن ممکن است درگیر شوند، ولی بیشتر مفاصل انگشتان و مهره های کمری و گردنی مبتلا می شوند.

معمولا زنان و مردان در 30 تا 50 سالگی به عارضه آرتریت پسوریاتیک مبتلا می شوند. خوشبختانه روش هایی وجود دارد که با یاری آن ها می توان سفتی و درد مفاصل بر اثر این عارضه را کاهش داد.

تغییر در رژیم غذایی اولین گام برای مقابله با عارضه آرتریت پسوریاتیک است که به حذف مواد غذایی التهاب زا یاری می نماید. به گفته محققان، کم کردن میزان مصرف مواد قندی، لبنیات، گلوتن و بعضی چربی ها علائم مرتبط با عارضه آرتریت پسوریاتیک را کاهش می دهد.

رژیم غذایی سالم که سرشار از میوه ها و سبزیجات است بر سلامت تاثیر می گذارد و به کاهش وزن یاری می نماید که در نتیجه فشار کمتری بر مفاصل وارد می گردد.

از جمله مواد خوراکی که مبتلایان به آرتریت پسوریاتیک باید از رژیم غذایی خود حذف نمایند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

گوشت قرمز پرچرب: این ماده غذایی در ابتدای فهرست خوراکی های ممنوعه قرار می گیرد، زیرا در بدن موجب التهاب می گردد و از اثربخشی داروهای تجویزشده برای بیماری آرتریت پسوریاتیک می کاهد.

لبنیات: بدن بعضی از مبتلایان به آرتریت پسوریاتیک قادر به تحمل و هضم شیر نیست. مصرف محصولات لبنی موجب بروز مسائل گوارشی و همچنین التهاب می گردد.

بادنجانیان: سیب زمینی، گوجه فرنگی، بادنجان و فلفل بعضی از گیاهان خانواده بادنجانیان هستند که مصرف آنها می تواند علائم آرتریت پسوریاتیک را تشدید کند.

مواد قندی: مواد قندی تصفیه شده موجود در نوشابه و شکلات سطح التهاب را افزایش می دهد و موجب التهاب مفاصل می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی ها را نخورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی ها را نخورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید