مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان فراوری شد

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از معاونت علمی و فناوری،مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان، یکی از محصولات راهبردی مورد استفاده در پالایشگاه های گازی و مجتمع های پتروشیمی است.

مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان فراوری شد

غلامرضا زینل پور، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، در این باره گفت: محصول اصلی این شرکت، مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان است که این شرکت دانش طراحی، مهندسی و ساخت مخازن LPG را به صورت کامل در اختیار دارد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیات گفت: در پالایشگاه های فازهای مختلف میدان گازی پارس جنوبی علاوه بر فراوری گاز شیرین جهت مصارف خانگی و صنعتی و نیز اتان جهت استفاده در مجتمع های پتروشیمی، حجم قابل ملاحظه ای پروپان و بوتان با ارزش صادراتی بالا فراوری می گردد.

وی اضافه نمود: به منظور تسهیل در حمل و نقل و صادرات گازهای پروپان و بوتان، فرآیند ذخیره سازی این گازها در دمای پایین در مخازن ذخیره ای که به همین منظور طراحی و ساخته می شوند، صورت می پذیرد.

وی اضافه نمود: این مخازن، عموماً در پالایشگاه های گازی و مجتمع های پتروشیمی استفاده می گردد.در گذشته کار طراحی و ساخت این نوع مخازن را شرکت های خارجی انجام می دادند اما این شرکت با بومی سازی دانش فنی مخازن، بهای تمام شده ساخت هر یک از این مخازن را در مقایسه با سازندگان خارجی حداقل به میزان 8 میلیون یورو کاهش داد.

زینل پور، گفت: شرکت دانش بنیان مهندسی پناه ساز ایران، توسط جمعی از متخصصین و جهادگران عرصه دفاع مقدس با هدف یاری به آبادانی و سازندگی کشور تاسیس شده و از بدو تاسیس تا به امروز با تکیه بر توانمندی های داخلی پروژه های عظیم متعددی را در رشته های نفت و گاز، آب و فاضلاب، راه، اسکله و بندر به انجام رسانده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان در تبیین برنامه های آینده این مجموعه، گفت: این شرکت در نظر دارد با ورود به پروژه های احداث تاسیسات ذخیره سازی نفت خام و فرآورده ها و نیز انبارش محصولات پتروشیمی در ایجاد ظرفیت های انبارش با هدف تضمین جریان عرضه محصولات و حفظ سطح فراوری، نقشی موثری ایفاکند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید