مدیرعامل ستاد دیه ادعای حسین هدایتی مبنی بر آزادی 13 هزار زندانی را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: بعضی برای تطهیر کارهای سوء خود سمت و سوی کارهای خیری چون آزادی زندانیان غیرعمد می روند که در این زمینه ادعای کذب بعضی از متهمان مالی در آزادی 13 هزار زندانی را قویاً تکذیب می کنم.

مدیرعامل ستاد دیه ادعای حسین هدایتی مبنی بر آزادی 13 هزار زندانی را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ کابینت، سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور در پی اظهار ادعا و ارجاع یکی از متهمان مفاسد اقتصادی در کسب استعلام از تعداد آزادی های انجام گرفته از سوی وی اظهار کرد: در طول سه دهه فعالیت ستاد دیه، جشن های گلریزان بدهکاران غیرعمد همیشه فارغ از ملیت، مذهب و طیف فکری افراد میزبان خیرین ارجمندی بودیم که با اهدای مبالغ خود تنها و تنها رضایت الهی و به تبع آن خرسندی خانواده های چشم انتظار بدهکاران غیربزهکار را مدّنظر داشتند که در این زمینه همراهی مسئولین کشوری و چهره های سیاسی، ورزشی و فرهنگی نیز شامل حال مددجویان واجد شرایط شده و مبالغی برای آن ها از سوی این نهاد مردمی دریافت شده است، اما در جذب این مبالغ سعی ما در همه سال های خدمتی این بوده است تا مبالغ و وجوهات پرداختی فردا، برای نمونه در مقابل قاضی رسیدگی کننده به مفسده های اقتصادی یا محکمه مربوط به پرونده های کلان اقتصادی قد علم نکند و آمار و رقم های این آزادی های غالبا بی ریا با اغراق از سوی اشخصاص حقیقی و حقوقی مختلف در آن محافل مطرح نشوند.

وی ادامه داد: در خصوص متهم ردیف اول پرونده های مربوط به اخلال در نظام اقتصادی کشور دو مورد پرداختی داشتیم که مورد آخر که مربوط به پرداختی ایشان در استان لرستان بود که به دنبال آن در دو مرحله مبلغی معادل 350 میلیون تومان دریافت شده است. ما اطلاعی از آزادی زندانیان عمد از جانب آقای هدایتی نداریم اما در قبال بدهکاران غیرعمد چرا. شعار ما در ستاد دیه این است که با پرداخت هزار تومان جزو خیرین ما باشید اما با عنایت به سرانه سنگین بدهی مددجویان جرایم غیرعمد باید گفت پرداختی های آقای هدایتی رقمی نیست که مجموع آزادی هایش حتی سه رقمی گردد.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با تقدیر از همیاری خالصانه نیکوکاران در راستای آزادی حداکثری مددجویان غیرعمد در ایام پیش رو تا سال نو اظهار کرد: در اسفند امسال خیرین علاوه بر واریز مبالغ نقدی خود به وسیله شماره حساب های بانکی، خودپردازها و سامانه های تلفن همراه، با حضورشان در نمایندگی های این مجموعه و واریز مبالغ تا به امروز آزادی بیش از 980 زندانی غیرعمد را فراهم نموده اند که امید است تا سرانجام ماه این تعداد به 1200 مددجو افزایش یابد.

وی با اشاره به عیدانه خیرین تهرانی به بدهکاران اقتصادی و دیات ناشی از حوادث کارگاهی و رانندگی گفت: به غیر از مبلغی که از سوی 32 نمایندگی این نهاد حمایتی در استان ها جمع آوری شده، به برکت مراجعات حضوری نیکوکاران تنها در محل ستاد دیه مرکز مبلغی معادل 20 میلیارد ریال در ماه سرانجامی سال جمع آوری شده است.

جولایی یادآور شد: در نه ماهه امسال به برکت یاری های خیرین ثابت قدم و بعضا گمنام تعداد 5727 نفر از بند زندان رهایی یافته اند که مجموع آمار آزادی های سال 1397 در نیمه دوم فرودین ماه سال آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش وبلاگ کابینت، حسین هدایتی در جلسه امروز رسیدگی به پرونده اش در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: 13 هزار زندانی را آزاد نموده ام که اسناد آن هم موجود است حال به من اخلالگر نظام اقتصادی می گویند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مدیرعامل ستاد دیه ادعای حسین هدایتی مبنی بر آزادی 13 هزار زندانی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل ستاد دیه ادعای حسین هدایتی مبنی بر آزادی 13 هزار زندانی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید