مه گرفتگی در 10 استان

به گزارش وبلاگ کابینت، سازمان هواشناسی کشور از پایداری و افزایش نسبی دمای هوا در مناطق مختلف کشور و مه گرفتگی در ارتفاعات 10 استان اطلاع داد.

مه گرفتگی در 10 استان

به گزارش وبلاگ کابینت به نقل از گروه ایرانشهر، ارتفاعات استان های اردبیل، اصفهان، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، لرستان، مرکزی، گیلان، همدان و کردستان با مه گرفتگی همراه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که برای تردد در محورهای کوهستانی به همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی الزامی است، اظهارکرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و پیش بینی بارش برف و باران، از روز چهارشنبه در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور تردد در مسیرهای کوهستانی و برفی فقط با تجهیزات زمستانی میسر خواهد بود.

سرهنگ نادر رحمانی، با اشاره به محورهای مسدود، ادامه داد: محور قدیم پلدختر - خرم آباد، شهداد - نهبندان به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع ثانوی مسدود هستند. کمربندی دهلران هم مسدود و تردد از داخل شهر انجام می گردد. بر این اساس، در استان کردستان هم، بعد از چند روز پایداری جوی، شهرهای مختلف، با ورود سامانه بارشی، برفی و بارانی خواهند شد.

رحیم صدیقی، مدیرکل هواشناسی کردستان، با اشاره به ورود سامانه بارشی از روز چهارشنبه گفت: از بعدازظهر فردا تا آدینه و همزمان با ورود یک سامانه بارشی، افزایش پوشش ابر، در بعضی ساعات بارش باران و البته در ارتفاعات با بارش برف روبرو خواهیم شد.

زنجانی ها هم، براساس اعلام مسئول بخش پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، هفته ای همراه با بارندگی خواهند داشت. سونا صرفی مطرح کرد: با ورود سامانه بارشی نسبتا ضعیف در استان و تراکم ابرها بارش پراکنده برف و باران را در بعضی نواحی شاهد خواهیم بود. وی با بیان این که دمای استان تا پنجشنبه رو به افزایش است، تاکید نمود: بارش برف در ارتفاعات استان طی روزهای پایانی هفته ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل هم با تاکید بر این که تا اوایل هفته آینده شرایط جوی در استان پایدار و در طول روزها شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود، اظهار کرد: تا چهارشنبه در مناطق جنوبی و مرکزی استان ماندگاری هوای سرد وجود خواهد داشت.

سیاوش محمدی به احتمال بارندگی طی روزهای آینده هم اشاره نمود و گفت: در این مدت تنها از عصر چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه شاهد بارش باران در مناطق جنوبی و دامنه های کوه سبلان خواهیم بود. درباره آلودگی هوای شهرهای کشور هم مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی مطرح کرد: از بعدازظهر چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور بارش برف و باران خواهیم داشت.

صادق ضیاییان با بیان این که تا پنجشنبه آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اصفهان، کرج و اراک افزایش خواهد یافت، مطرح کرد: روز پنجشنبه بارش در شمال غرب و غرب کشور ادامه دارد و در استان های جنوب غرب و جنوب هم رگبار باران، رعد و برق و بارش پراکنده برف در ارتفاعات پیش بینی می گردد. روز آدینه هم بارش ها در نیمه غربی کشور به صورت پراکنده ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مه گرفتگی در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مه گرفتگی در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید