نظر عجیب شطرنج باز مطرح درباره رویارویی با فیروزجا

به گزارش وبلاگ کابینت، دور دوم مسابقات سوپرتورنمنت کارلسن پیگیری شد. در مهمترین بازی کارلسن مقابل فیروزجا نهاده شد و پیروز به کسب سه امتیاز شد. این مسابقات را که حدود 20 هزار نفر به صورت زنده مشاهده می کردند با نتیجه 2.5 بر 1.5 به نفع کارلسن به سرانجام رسید تا نفر اول شطرنج دنیا پیروز گردد سه امتیاز این بازی را کسب کند.

نظر عجیب شطرنج باز مطرح درباره رویارویی با فیروزجا

کارلسن بعد از پیروزی مقابل فیروزجا اظهار کرد: واقعیت این است که فیروزجا به حدی خوب بازی کرد که من نتوانستم او را به راحتی شکست دهم. بازی به گونه ای پیش رفت که من می خواستم او را له کنم!

مرد شماره یک شطرنج دنیا اضافه کرد: این پیروزی نزدیک باختم مقابل او در بازی های قبل را جبران نخواهد کرد.

فیروزجا که چندی پیش پیروز شده بود در فینال مسابقات اینترنتی بنتربلیتس مقابل مرد شماره یک شطرنج دنیا به پیروزی برسد و قهرمان آن مسابقات گردد آمده بود تا ثابت کند که برد او در آن مسابقات اتفاقی نبوده است. نفر اول شطرنج دنیا با توجه به شیوع کرونا و لغو بازی های حضوری تصمیم گرفت که یک رقابت بسیار مهیج راه اندازی کند. او به دلیل این که علاقه مندان شطرنج در خانه ها بمانند و خلاء لغو بسیاری از مسابقات مهم و با کیفیت را احساس نکنند، تصمیم به این کار گرفت. مسابقات سوپرتورنمنت کارلسن با حضور هشت شطرنج باز برتر و نامدار دنیا در حال پیگیری است.

این مسابقات در هفت دور برای هرشطرنج باز که شامل چهار بازی سریع است برگزار می گردد و هر فرد در صورت پیروزی مستقیم برابر حریف 3 امتیاز می گیرد. در صورت تساوی دو بر دو، شطرنج بازی که در بازی سرنوشت (آرماگادون) پیروز گردد برنده 2 امتیاز خواهد بود و به بازنده یک امتیاز داده خواهد شد. در سرانجام هفت دور، چهار نفر اول به مرحله نیمه نهایی صعود خواهند کرد.

نفر اول این ملاقات 70 هزار دلار برنده خواهد شد. همچنین نفر دوم می تواند جایزه 45 هزار دلاری را برنده گردد. در این رقابت برای تمامی شطرنج بازان جوایزی در نظر گرفته شده، به طوری که نفر آخر این ملاقاتها هم 15 هزار دلار برنده خواهد شد.

منبع: فرارو

به "نظر عجیب شطرنج باز مطرح درباره رویارویی با فیروزجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر عجیب شطرنج باز مطرح درباره رویارویی با فیروزجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید