نهادهای فرهنگی از موازی کاری اجتناب نمایند

به گزارش وبلاگ کابینت، فرج محمد قلی زاده صبح امروز یک شنبه در گردهمایی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های مختلف و روسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهرها در تبریز گفت: برنامه ها و سیاست های فرهنگی نباید سلیقه ای گردد.

نهادهای فرهنگی از موازی کاری اجتناب نمایند

وی با بیان اینکه باید ببینیم هدف از فعالیت های فرهنگی شهرداری چیست، ادامه داد: سلیقه ای کار کردن باعث گردیده در هر دوره ای این برنامه ها و فعالیت های فرهنگی تفاوت کند.

محمد قلی زاده با اشاره به اینکه سنجش فعالیت های فرهنگی چه ساختار و معیاری است، ادامه داد: باید ساختار واحد و تعیینی باشد تا از موازی کاری پرهیز گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز با بیان اینکه باید سازمان متولی مباحث فرهنگی به هم افزایی برسند، گفت: باید ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان های اوقاف و تبلیغات اسلامی و دیگر نهادها نوع رابطه و تعامل با شهرداری را تعیین نمایند.

محمد قلی زاده با تاکید بر اینکه ساماندهی شهرها تنها با ساماندهی فرهنگ محقق می گردد، گفت: سالانه در کلانشهرهای کشور صدها میلیارد تومان در حوزه فرهنگی هزینه می گردد.

وی گفت: متاسفانه در خصوص مباحث فرهنگی قانون نداریم که بتواند اولویت ها و اهداف فرهنگی را تبیین و تعیین کند.

وی بر ضرورت تشکیل دبیرخانه مشترک کمیسیون های فرهنگی شوراها نیز تاکید نمود و خواهان تعامل و هم افزایی بیشتر نهادهای فرهنگی در کلانشهرها شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نهادهای فرهنگی از موازی کاری اجتناب نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهادهای فرهنگی از موازی کاری اجتناب نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید