نگرانی از کاهش جمعیت روستاها

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در چند سال اخیر مبلغ 20هزار میلیارد تومان به دهیاری روستاهای کشور از سال 82 تا 97 پرداخت شد.

نگرانی از کاهش جمعیت روستاها

به گزارش خبرنگاران، سعیدرضا جندقیان امروز در همایش روز ملی روستا و عشایر در تالار معصومه فرمانداری قم الویت برنامه های معاونت را برطرف مسائل اهالی روستا و عشایر دانست و اعلام کرد: رونق روستاها نقش مهمی در فراوری و اشتغال زایی و آبادانی و پیشرفت کشور دارد. در جهت توسعه خدمات به روستا و عشایر نیازمند مدیریت جهادی و نگاه ویژه مسئولان هستیم.

وی توضیح داد: متاسفانه شاهد کاهش نقش روستاها در اقتصاد کشور هستیم و در حالی که در گذشته سهم ناخالص ملی در روستاها 25 درصد بوده که این آمار به سه درصد رسیده است.

جندقیان اعلام کرد: آموزش شیوه های نوین در فراوری و صنعت به ویژه در روستاها امری لازم است و می توان خود را در بسیاری از عرصه ها با دنیا کنونی سازگار کرد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا توجه ویژه ای به روستاها می گردد در حالی که در ایران به واسطه گستردگی دولت برخی از دستگاه ها نمی توانند در قبال روستائیان به وظایف خود جامه عمل بپوشانند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: در چند سال اخیر مبلغ 20 هزار میلیارد تومان به دهیاری روستاهای کشور از سال 82 تا 97 پرداخت شد.

وی اعلام کرد: از این اعتبار 75 درصد منابع شامل 15 هزار و 170 میلیارد تومان به روستاها در دولت یازدهم و دوازدهم اختصاص یافت.

جندقیان اعلام کرد: حمایت از طرح های روستایی و پرداخت تسهیلات در مسیر اشتغال و فراوری یکی از رویکردهای مهم دولت است.

وی توضیح داد: روستائیان با ارائه طرح های اقتصادی آمادگی خود را در جهت استفاده از تسهیلات اشتغال و فراوری اعلام نمایند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: کاهش جمعیت در روستاهای کشور نگران نماینده است و با این روند تا 20 سال آینده جمعیتی در روستاها باقی نمی ماند.

وی گفت: طرح های اقتصادی در روستاها می تواند خانواده ها را برای بازگشت به روستاها و ماندگاری جمعیت تشویق کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگرانی از کاهش جمعیت روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از کاهش جمعیت روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید