هانری برترین خارجی تاریخ لیگ برتر جزیره

به گزارش وبلاگ کابینت، تهران- خبرنگاران- شبکه بی بی سی به منظور شناسایی بهترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ برتر جزیره اقدام به برگزاری نظرسنجی کرد که براساس آن تیری هانری ستاره فرانسوی اسبق آرسنال با اختلاف، این عنوان را از آن خود کرد.

هانری برترین خارجی تاریخ لیگ برتر جزیره

به گزارش وبلاگ کابینت، شبکه فاکس اسپورتس روز یکشنبه نوشت: برخلاف انتظارات، این تیری هانری بود که به طور متفق القول با کسب بیشترین آراء (45 درصد) به عنوان برترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ برتر فوتبال انگلیس شناخته شد.

این در حالی است که کریستیانو رونالدو که پس از هت تریک اخیر در بازی برگشت مرحله یک هشتم تیمش مقابل اتلتیکو مادرید، یک تنه بانوی پیر را به روی دوش هایش به مرحله یک چهارم رساند، با اختلاف فاحش آماری (14 درصد) در صندلی دوم نهاده شد؛ جایی که مهاجم پرتغالی به وضوح صدای نفس های یکی دیگر از اسطوره های شیاطین سرخ یعنی اریک کانتونا را می شنود.

کانتونا در این نظرسنجی با کسب 12 درصد از مجموع آراء در رده سوم ایستاد.

هانری در دوران حضور در لیگ برتر جزیره، 258 بار پیراهن توپچی ها را به تن کرد و با ثبت آماری فوق العاده، 176 گل به ثمر رساند و در 76 مورد دیگر نقش اصلی گلزنی این تیمش را برعهده داشت.

علاوه بر این، او در دهه 2000 همزمان با سلطه آرسنالی ها به همراه یونایتد بر لیگ برتر انگلیس، نقشی حیاتی در ترکیب تیم تحت راهنمایی آرسن ونگر ایفا کرد و حتی نیروی محرکه آنها در فصل منتهی به قهرمانیشان (2003 - 2004) محسوب می شد.

در سوی مقابل، می توان در خصوص رونالدو اینگونه استدلال کرد؛ او در لیگ برتر آنطور که باید و شاید به اوج نرسید و ترجیح داد منچستر را به مقصد مادرید ترک کند؛ جایی که پیروز شد حاصل خیزترین دوران فوتبالیش را پشت سر بگذارد.

با این وجود، فوق ستاره پرتغالی در مجموع 196 بازی برای یونایتد ها، 84 گل و 45 پاس گل به نام خود ثبت کرد.

گفتنی است بازیکنانی همچون نسرخیو آگوئور، دیدیه دروگبا و پیتر اشمایکل هم جز آندسته افرادی هستند که در نظرسنجی فوق، تعداد نسبتا قابل توجهی از آراء را به خود اختصاص دادند.

ورزشی**3991**9118**

منبع: ایرنا

به "هانری برترین خارجی تاریخ لیگ برتر جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هانری برترین خارجی تاریخ لیگ برتر جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید