هر نوع آزمایشی برای بچه ها سخت است به خصوص تست کرونا، پزشکان بچه ها را با علائم در گروه کووید 19 قرار دهند

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گفت: اگر کودکی مبتلا به کووید 19 باشد و پزشک ظن قوی نسبت به وجود بیماری در کودک داشته باشد با در نظر دریافت علایم دیگر او را جزو موارد محتمل بیماری کووید 19 قلمداد می نمایند.

هر نوع آزمایشی برای بچه ها سخت است به خصوص تست کرونا، پزشکان بچه ها را با علائم در گروه کووید 19 قرار دهند

سیامک سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در تبادل نظر با خبرنگار اجتماعی وبلاگ کابینت، سمیعی با تاکید بر این که نمونهگیری کووید 19 از بچه ها بسیار سخت خواهد بود، تاکید نمود: اگر کودکی مبتلا به کووید 19 باشد و پزشک ظن قوی نسبت به وجود بیماری در کودک داشته باشد با در نظر دریافت علایم دیگر او را جزو موارد محتمل بیماری کووید 19 قلمداد می کنند.

وی ادامه داد: نمونه گیری از بچه ها کار سختی است، زیرا به وسایل نازک و باریک نیاز دارد تا همکاران آزمایشگاه بتوانند به نواحی عمیقتر در بینی دسترسی پیدا کنند و معمولا ممکن است شانس ویروس یابی در بچه ها علامت دار کاهش داشته باشد.

سمیعی با بیان اینکه به از بچه ها نمی توانیم تست قرقره کرونا بگیریم افزود:هر نوع آزمایشی برای بچه ها سخت است و هر پزشکی در روبرو با کودک مشکوک به کووید 19 باید ظن و تردید قوی داشته باشد و اگر هم تست کودک منفی بود دوباره آزمایش را تکرار کند و اگر تکرار آزمایش امکان پذیر نبود فرض را بر مثبت بودن کرونا باید بگذارد و به علائم بسنده کند و از راه حل هایی مانند سی تی اسکن استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هر نوع آزمایشی برای بچه ها سخت است به خصوص تست کرونا، پزشکان بچه ها را با علائم در گروه کووید 19 قرار دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر نوع آزمایشی برای بچه ها سخت است به خصوص تست کرونا، پزشکان بچه ها را با علائم در گروه کووید 19 قرار دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید