همه چیز درباره قیمت تور استانبول

به گزارش وبلاگ کابینت، بازار استانبول از داغ ترین بازارها در دنیای گردشگری است و قیمت تور استانبول جمله ای ست که بارها توسط گردشگرانی که قصد سفر به این شهر را دارند جستجو می گردد. همین بهانه ای شد بر اینکه عوامل موثر در معین قیمت تور استانبول را مورد آنالیز قرار داده تا در نهایت بتوانیم در این بازار شلوغ با قیمت های متنوع، تور استانبول را با مناسب ترین قیمت خریداری کنیم.

همه چیز درباره قیمت تور استانبول

با نگاهی به صفحات اولین چیزی که به چشم می خورد قیمت های متنوع این تور است، تور لحظه آخری، آفر تور استانبول، قیمت استثنایی تور و … از جملاتی هستند که توجه مسافران را به خود جلب می نمایند. حال سوال اینجاست که چه عواملی قیمت تور استانبول را معین نموده و آیا می توان به قیمت های ارزان اعلام شده توسط کارگزاران تور اعتماد کرد؟ (خرید بلیط استانبول)

شرکت های هواپیمایی، عاملی معین نماینده در قیمت تور استانبول

شرکت های هواپیمایی بسیاری چه داخلی و چه خارجی از تهران به مقصد استانبول پرواز دارند. هر کدام از این ایرلاین ها بلیط های خود را با توجه به خدماتی که در طول پرواز ارائه می دهند، نوع هواپیما و حتی ساعات پروازی به فروش می رسانند.

از آنجایی که استانبول جز مقاصد پررفت وآمد در فرودگاه های ایران است، به سوی این مقصد توسط بعضی از آژانس های هواپیمایی چارتر (از قبل رزرو یا پیش خرید) می گردد. بلیط هایی که چارتر می شوند به طور معمول ارزان تر از بلیط های چارتر نشده یا سیستمی به فروش می رسند. در واقع قیمت بلیط هواپیما چارتر شده، توسط آژانس هواپیمایی چارترنماینده معین می گردد و به همین دلیل است که مسافران می توانند تور استانبول را به وسیله این آژانس ها و بدون واسطه با قیمت پایینتری خریداری نمایند.

علاوه بر چارتر یا سیستمی بودن بلیط، نوع ایرلاین نیز در معین قیمت تور استانبول موثر است. معمولا قیمت بلیط ایرلاین های داخلی مانند ، ، قشم ایر و زاگرس پایین تر از ایرلاین های ترک از جمله هواپیمایی ترکیش، هواپیمایی اطلس جت و …. است. ازاین رو تورهایی که با ایرلاین های داخلی برگزار می گردد ارزان تر از تورهایی هستند که پرواز آن ها یکی از پروازهای ترک می باشد.

رزرو هتل های تخفیف دار

تنوع و تعداد هتل های شهر استانبول بر هیچکس پوشیده نیست. پس کاملا طبیعی است که نوع هتل نقشی معین نماینده در قیمت تور استانبول دارد. قیمت هتل های این شهر علاوه بر تعداد ستاره ها، با توجه به موقعیت مکانی هر هتل معین می گردد. تنگه ای زیبا به نام بسفر شهر استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم نموده است. بخش آسیایی چهره ای تاریخی و قسمت اروپایی چهره ای کاملا مدرن دارد. از این رو هتل هایی که در این محل قرار دارند گران تر از هتل های آن سوی تنگه بسفر هستند.

اما گذشته از این قانون کلی همواره رقابتی تنگاتنگ بین هتل های استانبول جهت جذب مسافران وجود دارد. در این رقابت بعضی از هتل ها در تاریخ های معین قیمت های خود را پایین آورده یا به اصطلاح OFF میخورند و مسافران می توانند اتاق های هتل را با قیمتی بسیار پایین تر از حد معمول رزرو نمایند. اینجاست که پای قیمت ویژه تور استانبول به میان می آید و شما می توانید با عضو شدن در باشگاه مشتریان یا صفحات مجازی آژانس های هواپیمایی از این تخفیفات اطلاع پیدا کنید.

فصل های سیزن و لو سیزن

دو اصطلاح های سیزن و لو سیزن در دنیای گردشگری بسیار شنیده می گردد. در واقع می توان گفت قیمت تور استانبول که شامل خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل می گردد را این دو اصطلاح معین می نمایند.

شرایط آب و هوایی در استانبول، های سیزن و لوسیزن را معین می نماید. زمانی که شرایط آب و هوایی برای گشت وگذار مساعد باشد، فصل گردشگری یا های سیزن گفته می گردد و بالعکس این داستان نیز لو سیزن نام دارد. دو فصل بهار و تابستان پرگردشگرتربن و فصل های پاییز و زمستان کم گردشگرترین زمان های سفر به شهر استانبول هستند. اما نکته اصلی اینجاست که چگونه زمانی را برای سفر انتخاب کنیم که هم هوا مساعد و هم قیمت تورهای استانبول مناسب باشد؟ اواخر تابستان و اوایل پاییز مناسب ترین جواب برای این سوال است. چرا که در این زمان از های سیزن وارد لو سیزن شده و بیشتر هتل های استانبول آخرین کوشش های خود را برای جذب مسافران انجام می دهند. پس در این فصل می توانید با قیمتی مناسب به استانبول سفر نموده و از جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر بازدید کنید.

تورهای لحظه آخری استانبول

حتما تا کنون لذت خرید لباسی گران را با قیمت مناسب تجربه نموده اید، خرید تورهای لحظه آخری نیز دقیقا همین حس و حال را دارد. چرا که همواره یک قانون طلایی درباره تورهای لحظه آخری وجود دارد و آن قیمت بسیار پایین تورها ست که آن ها را بسیار جذاب و متفاوت می نماید.

استانبول به دلیل احتیاج نداشتن به ویزا در صدر تورهای لحظه آخری قرار می گیرد. اما چه اتفاقی قیمت تور استانبول را تا حد زیادی کاهش می دهد؟ این کاهش قیمت معمولا در اواخر فصل های سیزن اتفاق می افتد. زمانی که پروازها و هتل ها روزهای آخر فصل شلوغ گردشگری را پشت سر گذاشته و کم کم وارد لو سیزن می شوند، قیمت ها شکسته شده و می توان بلیط هواپیما و هتل را با پرداخت هزینه کمتر رزرو کرد.

البته علاوه بر تغییر فصل، بلیط های چارتر نیز در خرید تورهای لحظه آخری استانبول موثر هستند. از آنجایی که این بلیط ها توسط آژانس های هویمایی پیش خرید می شوند، درصورتیکه تا رسیدن به زمان پرواز پر نشده باشند، آژانس های هواپیمایی برای فروش آن ها قیمت ها را کاهش می دهند به این ترتیب مسافران می توانند در لحظه آخر و چند روز مانده به پرواز بلیط خود را با قیمتی ارزان تر خریداری نمایند. البته لازم به یادآوری است که بالعکس این جریان نیز ممکن است اتفاق بیافتد. یعنی چنانچه تقاضا برای خرید بلیط هواپیما در تاریخی خاص بالا باشد، قیمت بلیط نیز افزایش پیدا می نماید. پس همواره نمی توان منتظر بلیط های لحظه آخر ماند. بهترین راه برای اطلاع از تورهای لحظه آخری عضو شدن در باشگاه مشتریان یا صفحات مجازی آژانس های هواپیمایی است.

در انتخاب آژانس هواپیمایی دقت کنید

هر ارزانی بی دلیل نیست! هنگام خرید تور استانبول این جمله را به خاطر داشته باشید و چنانچه با تبلیغاتی نظیر تور ارزان استانبول و … غیره روبرو شدید قبل از هر چیز به نام آژآنس هواپیمایی و شرکت برگزارنماینده تور دقت کنید. چرا که بسیار پیش آمد مسافران پس از رسیدن به مقصد، با خدماتی دور از انتظار و با سطحی پایین روبه رو شده اند. پس هنگام خرید تور استانبول به نوع ایرلاین، ساعت پروازی، نوع و موقعیت مکانی هتل و مهمتر از همه آژانس برگزارنماینده تور توجه کنید تا در نهایت بتوانید سفری بی دغدغه و مقرون به صرفه داشته باشید.

بیشتر بخوانید…

منبع: ستاره ونک

به "همه چیز درباره قیمت تور استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره قیمت تور استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید