واکنش میراث فرهنگی تهران به آسیب دیدگی مدرسه تاریخی حکیم هاشمی ، گودبرداری غیرمجاز 13 متری در تکیه دولت

به گزارش وبلاگ کابینت، معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: پرونده گودبرداری بدون مجوز در تکیه دولت را از مراجع قضایی پیگیری می کنیم.

واکنش میراث فرهنگی تهران به آسیب دیدگی مدرسه تاریخی حکیم هاشمی ، گودبرداری غیرمجاز 13 متری در تکیه دولت

وبلاگ کابینت: سازمان آتشنشانی تهران 5 تیر ماه اعلام نمود که به دلیل گودبرداری غیراصولی در نبش کوچه تکیه دولت در حوالی میدان 15 خرداد، پیاده رو و ساختمان های مجاور دچار ترک خوردگی و شکاف شدند و یکی از این بناهای آسیب دیده مدرسه تاریخی حکیم هاشمی است. آتش نشانی ارتفاع این گودبرداری را 13 متر اعلام نمود.

محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی تهران در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ کابینت در خصوص این اتفاق گفت: صاحب پروژه گودبرداری گفته است تمام خسارات اقتصادی را جبران می نماید و هزینه مرمت را می پردازد اما به نظر من این همه ماجرا نیست و ما روند حقوقی پیگیری این پرونده را دنبال می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه مجوزی از ما نگرفته است گفت: این پروژه در مرحله دستور نقشه بود و فقط یکبار نقشه ای ارائه دادند که ما آن را برگرداندیم و اعلام نمودیم مورد تایید ما نیست. نقشه مجدد و اصلاح شده ای به ما ارائه نکردند در واقع این پروژه پروانه ندارد اما کار را آغاز نموده اند.

معاون میراث فرهنگی با اشاره به اینکه از شهرداری هم مجوزهای لازم گرفته نشده است گفت: بر اساس آخرین مکاتباتی که ما با شهرداری داشتیم اعلام نمودیم که نقشه ها با ضوابط ما مغایرت دارد و نقشه اصلاحی بدهید اما در این فاصله پروژه را آغاز کردند و کار ادامه دارد.

مدرسه حکیم هاشمی بنایی متعلق به دوره صفوی است و اولین مدرسه علمیه تهران به حساب می آید. این مدرسه در سال 1678 به شماره 1441 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: چمدان

به "واکنش میراث فرهنگی تهران به آسیب دیدگی مدرسه تاریخی حکیم هاشمی ، گودبرداری غیرمجاز 13 متری در تکیه دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش میراث فرهنگی تهران به آسیب دیدگی مدرسه تاریخی حکیم هاشمی ، گودبرداری غیرمجاز 13 متری در تکیه دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید