وزش تندباد لحظه ای در غرب و جنوب کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در شش استان کشور طی یکشنبه 8 اردیبهشت گفت: طی امروز در مناطق جنوبی و غربی کشور وزش تندباد لحظه ای پیش بینی می گردد.

وزش تندباد لحظه ای در غرب و جنوب کشور

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی امروز (8 اردیبهشت) در بعضی مناطق جنوب غرب، جنوب و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران، گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و در بعد از ظهر همراه با وزش باد قابل ملاحظه یا تندباد لحظه ای پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: شدت بارش طی امروز در جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس و قسمت هایی از کرمان خواهد بود همچنین این شرایط را به تدریج طی بعد از ظهر امروز (8 اردیبهشت) طی فردا (9 اردیبهشت) در شرق و شمال شرق کشور شاهد خواهیم بود.

وظیفه با بیان این که از بعد از ظهر فردا (9 اردیبهشت) تا انتها هفته به طور متناوب برای استان های واقع در شمال غرب و دامنه های البرز و شمال شرق بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد، توضیح داد: در طول هفته جاری نیز در بیشتر مناطق کشور روند افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بعد از ظهر امروز (8 اردیبهشت) و طی فردا (9 اردیبهشت) به علت وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی تا شمال غربی آب ها به ویژه در محدوده تنگه هرمز متلاطم است.

وظیفه اضافه نمود: فردا و پس فردا (9 و 10 اردیبهشت) در سواحل دریایی عمان وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و دریای عمان مواج پیش بینی می گردد.

وی در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: فردا (9 اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداکثر دمای 22 و حداقل دمای 11 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد همچنین آسمان پایتخت پس فردا (10 اردیبهشت) صاف، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق خواهد بود. دمای تهران در گرم ترین زمان این روز به 24 درجه سانتی گراد و در خنک ترین زمان به 12 درجه سانتی گراد می رسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "وزش تندباد لحظه ای در غرب و جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش تندباد لحظه ای در غرب و جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید