ویژگی جدید جی میل می تواند جست وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده تر و سریع تر کند

به گزارش وبلاگ کابینت، یافتن یک ایمیل قدیمی در ایمیل ها بسیار سخت و زمان بر است که گاهی می تواند کشنده هم باشند. تصور کنید ایمیلی مربوط به 10 سال پیش را احتیاج دارید ولی اطلاعات دقیقی از آن ایمیل ندارید و فقط بازه تاریخی آن یادتان است یا نام شخص گیرنده ایمیل و نظایر این ها.

ویژگی جدید جی میل می تواند جست وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده تر و سریع تر کند

اگر تجربه جست وجو در جی میل را داشته باشید؛ قطعا می دانید که برای یک ایمیل شاید مجبور شوید ساعتی بگردید و دست خالی آن را رها کنید.

در سرویس جی میل، اپراتورهای جست وجو می توانند فرآیند یافتن ایمیل قدیمی را آسان تر نمایند ولی احتمالا غالب کاربران از آن ها هیچ اطلاعی ندارند؛ چون گوگل خودش زیاد به آن ها در جی مل اهمیت نداده است. منظور از اپراتورهای جست وجو، استفاده از عبارت هایی مانند :from و :to و :subject یا OR و { } است.

اکنون، گوگل با افزودن یک ویژگی جدید به جی میل سعی کردن جست وجو در ایمیل ها را ساده تر کند و کاربران بتوانند سریع تر و دقیق تر به ایمیلی که می خواهند؛ برسند.

برای استفاده از این ویژگی، یک عبارت کلیدی را در فیلد نوار جست وجوی بالای پنجره جی میل تایپ کنید. هنگامی که فهرستی از نتایج ظاهر می شوند؛ در بالای آن ها می توانید فیلترهای اضافی برای جست وجوی خود بیابید.

مثلا، با استفاده از فیلترها می توانید جست وجوها را به یک شخص خاص محدود کنید؛ بازه تاریخی از روی تقویم تعیین کنید و گت وگوها را حذف کنید. همین طور، امکان جست وجو فقط در ایمیل های دارای پیوست را پیدا می کنید.

فیلترها بهتر از اپراتورها هستند

این فیلترهای جست وجوی مشابه اپراتورهای جست وجویی هستند که سال ها است در جی میل قرار دارند ولی به نظر می رسد گوگل با استفاده از هوش مصنوعی به روش هایی دست پیدا نموده است که استفاده از آن ها آسان تر و کاربردی تر گردد.

فیلترهای جدید جی میل برای کاربران رابط های بصری تر و آسان تری دارند. اپراتورهای جست وجو هنوز هم وجود دارند و طیف های گسترده ای از کاربردها را شامل می گردد. در جی میل بیش از 30 اپراتور جست وجو واقع شده است ولی استفاده از آن ها آسان نیست.

بنا بر گزارش سایت تک کرانچ، فعلا این ویژگی جدید برای کاربران G Suite راه اندازی شده است ولی پس از آن، به تدریج برای تمام کاربران سرویس جی میل در دسترس قرار می گیرد.

منبع

منبع: یک پزشک

به "ویژگی جدید جی میل می تواند جست وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده تر و سریع تر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی جدید جی میل می تواند جست وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده تر و سریع تر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید