پاساژهای قدیمی قم در معرض خطر

به گزارش وبلاگ کابینت، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم گفت: پاساژهای قدیمی قم به تجهیزات اعلام حریق مجهز نیستند و هر لحظه امکان اتفاق وجود دارد و مهار آن با این شرایط بسیار مشکل است.

پاساژهای قدیمی قم در معرض خطر

به گزارش وبلاگ کابینت، به نقل از روابط عمومی شهرداری، عباس جعفری در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری قم گفت: پاساژهای مرکز شهر قم کمترین امکانات اطفا حریق را دارند و بسیار ناایمن هستند و در صورت بروز حادثه، تخریب و تلفات بسیاری برجای خواهد گذاشت.

وی اضافه نمود: این پاساژها به تجهیزات اعلام و اطفا حریق مجهز نیستند و هر لحظه امکان اتفاق وجود دارد و مهار آن با این شرایط بسیار مشکل است، بنابراین سیستم اعلام و اطفا حریق باید در پاساژها نصب شود.

جعفری توضیح داد: روش اصولی این است که شیرهای هیدرانت در جلوی پاساژها نصب شود جعبه هایی در جلوی هر پاساژ که مخصوص آتش نشانی است تعبیه شود و لوله هایی به اندازه همان محیط در جلوی هر پاساژ قرار گیرد تا از همان نقطه جهت خاموش کردن آتش اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به سیستم اعلام حریق بانک های استان گفت: غالب شعب بانک های استان، سیستم اعلام حریق خود را به آتش نشانی متصل کردند اما متأسفانه تعداد آلارم (زنگ) خطای آنها بالا است که اکثراً بعد از ساعت 12 شب هم این اتفاق می افتد، مأموران زحمتکش آتش نشانی به محل مربوطه می روند و بر می گردند البته اخیراً با شورای هماهنگی بانک ها مکاتبه ای جهت مرتفع شدن این مشکل انجام شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاساژهای قدیمی قم در معرض خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاساژهای قدیمی قم در معرض خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید