پلمب 55 مرکز پخش کالا های بهداشتی و دستگیری 13 محتکر

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس پلیس امنیت مالی ناجا گفت: برخورد پلیس با محتکران، گرانفروشان و فرصت طلبانی که لوازم ضدعفونی و بهداشتی را احتکار نمایند قاطعانه خواهد بود.

پلمب 55 مرکز پخش کالا های بهداشتی و دستگیری 13 محتکر

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ کابینت، محمدرضا مقیمی در مورد اقدامات پلیس در برخورد با محتکران گفت: از اسفند سال گذشته بیماری کرونا در کشور مردم را درگیر خود کرد و در این میان افراد سودجو و فرصت طلب از فضا و التهاب بوجود آمده سوء استفاده نموده و اقدام به گرانفروشی و احتکار کالا های بهداشتی برای کسب سود و منفعت خارج از عرف اسلامی می نمایند که ناراحتی و نگرانی هموطنان را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه در موج اول و دوم شیوع کرونا پلیس امنیت مالی به خوبی و قاطعانه با محتکران و اخلالگران بازار کالا های بهداشتی در چارچوب قانون برخورد نموده است اضافه نمود: در شرایطی که همه باید پشتیبان یکدیگر بوده تا بر بیماری کرونا غلبه کنیم این دسته افراد سودجو و فرصت طلب با خودخواهی تنها به فکر پر کردن جیب های خود بوده و سلامت و جان دیگران برایشان اهمیتی ندارد.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا توضیح داد: پلیس امنیت مالی همه روزه همانند روز های ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور فعالیت داروخانه ها و واحد های صنفی عرضه نماینده لوازم بهداشتی را زیر نظر دارد تا با شناسایی افراد فرصت طلب مانع دست یابی آن ها به اهدافشان گردد که خوشبختانه تا حد زیادی نیز پیروز بوده است.

سردار مقیمی ادامه داد: در هفته گذشته کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم مالی پلیس امنیت مالی در نقاط مختلف کشور در بازدید از دو هزار و 313 باب داروخانه، انبار و مرکز پخش کالا های بهداشتی پس از شناسایی مراکز پخش متخلف، بیش از یک میلیون و 81 هزار عدد انواع کالا های بهداشتی شامل: انواع ماسک، دستکش، محافظ صورت (شیلد) لباس پزشکی (گان) به همراه یک هزارو 416 لیتر انواع ضدعفونی نماینده (محلول، الکل و...) را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این راستا کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم مالی 55 باب مرکز پخش متخلف را پلمب و 13 محتکر را دستگیر کردند که پس از تشکیل پرونده کالا های مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی و محتکران دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات در استان های هدف شدند.

سردار مقیمی ضمن اشاره به اینکه عزم و اراده پلیس امنیت مالی و دستگاه قضائی برای برخورد با محتکران و اخلالگران مالی امروز جدی تر ار هر زمان دیگری است گفت: پلیس امنیت مالی به عنوان مدافعان امنیت مالی کشور تا لحظه ریشه کن شدن بیماری کرونا در کنار مدافعان سلامت و مردم بوده و با اشرافیت اطلاعاتی مانع از اخلال در توزیع و عرضه کالا های بهداشتی در کشور خواهد شد.

رئیس پلیس امنیت مالی ناجا از هموطنان خواست: در صورت اطلاع و آگاهی از هرگونه فعالیت غیرقانونی مالی و احتکار هرنوع کالا، موضوع را به وسیله فوریت های پلیسی 110 به پلیس گزارش نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پلمب 55 مرکز پخش کالا های بهداشتی و دستگیری 13 محتکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمب 55 مرکز پخش کالا های بهداشتی و دستگیری 13 محتکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید