کارل بیلت: عجیب است که آمریکا از اروپا می خواهد از برجام خارج گردد

نخست وزیر و وزیر خارجه پیشین سوئد در انتقاد از سخنرانی معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: اروپایی ها از برجام خارج نخواهند شد.

کارل بیلت: عجیب است که آمریکا از اروپا می خواهد از برجام خارج گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تکرار چند باره تاکید معاون رئیس جمهور آمریکا بر لزوم خروج کشورهای اروپایی از برجام با واکنش نخست وزیر سال های 1991 تا 1994 سوئد که از 2006 تا 2016 وزیر خارجه این کشور بوده، روبرو شده و او گفته است که اروپا از برجام خارج نخواهد شد.

کارل بیلت رئیس کنونی اندیشکده شورای اروپاییِ روابط خارجی، نخست وزیر و وزیر خارجه پیشین سوئد دقایقی بعد از انتها سخنرانی مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا از این سخنرانی و اظهارات اخیر او علیه ایران انتقاد کرد.

او در توئیتر خود نوشت: عجیب و غریب است که معاون رئیس جمهور آمریکا از اروپایی ها می خواهد از توافق هسته ای ایران خارج شوند البته چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد (اروپا از برجام خارج نخواهد شد).

نخست وزیر و وزیر خارجه پیشین سوئد اضافه کرد: آیا این واقعا جزو منافع آمریکا است که ایران را به از سرگیری فعالیت های هسته ای پیشرفته اش وادار کند؟ یا این اقدامها فقط کوشش برای یافتن بهانه به منظور جنگ (با ایران) است؟

مایک پنس در روزهای اخیر، ضمن ایراد اتهام های واهی و لفاظی های ضد ایرانی حداقل سه بار صراحتا از کشورهای اروپایی خواسته که از برجام خارج شوند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کارل بیلت: عجیب است که آمریکا از اروپا می خواهد از برجام خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارل بیلت: عجیب است که آمریکا از اروپا می خواهد از برجام خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید