کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز

به گزارش وبلاگ کابینت، مجله سلامت/ برنامه روزانه مراقبت از پوست شما می تواند شبیه مسابقه دادن با ساعت باشد. پس چرا به محصولات تان اجازه نمی دهید که در هنگام خواب شما، پوست صورت تان را بکشند، به جای این که در صبح این کار را با عجله انجام دهید؟ در ادامه مطلب با نکاتی برای داشتن پوستی درخشان از آنی چیو، پزشک و متخصص پوست همراه شما هستیم.

کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز

1. از یک پاک نماینده آرایشی یک مرحله ای بهره ببرید

خوابیدن با آرایش، یک راه مطمئن برای مسدود کردن منافذ پوست تان و افزایش رادیکال های آزاد است که به فرایند پیری سرعت می بخشد. برای یاری به داشتن پوستی تمیز و درخشان که برای پذیرش محصولاتی که در صبح استفاده می کنید، کاملا آماده باشد، چیو می گوید به دنبال یک محصول دو کاره باشید. او می گوید: مواد پاک نماینده ای که در یک زمان، هم آرایش را پاک می نمایند و هم پوست را تمیز می نمایند، میانبرهای فوق العاده ای برای کاهش زمان برنامه زیبای شما هستند.

2. با اسید گلیکولیک لایه برداری کنید

چیو می گوید: برداشتن لایه بالایی سلول های مرده پوست، به شما درخشندگی فوق العاده ای می دهد اما لایه برداری روزانه با لایه بردارهای دانه دار معمولی برای پوست، زیادی زبر و ناملایم است، غدد چربی را دچار اختلال می نماید، و در واقع پوست صورت شما را چرب تر می گرداند. به جای آن، چیو توصیه می نماید که اسید گلیکولیک را امتحان کنید زیرا ملایم تر است. او می گوید: قبل از مناسبت های مهم از محصولی بهره ببرید که حاوی ترکیبی از اسید گلیکولیک و ماندلیک و گلوکونولاکتون باشد که خطوط ریز را پر می نماید، به پوست درخشندگی می دهد و باعث می گردد که آرایش روز بعد روی پوست صاف تان، بهتر بنشیند.

3. از یک روغن شب بهره ببرید

برای این که در طول شب، فقط با یک قطره محصول، به مقدار زیادی درخشندگی دست یابید، شاید روغن های شب، بهترین دوست شما باشند. آن ها بهتر از محصولات دیگر به داخل پوست نفوذ می نمایند و یک راه ورودی عالی برای مواد تشکیل دهنده فعال، فراهم می نمایند. چیو توصیه می نماید که از روغن شب، چند بار در هفته بهره ببرید تا به چهره تان، درخشندگی بیشتری بدهید.

4… یا یک کرم صورت چند کاره

آیا احساس خوب مالیدن یک کرم بسیار مرطوب نماینده در شب را دوست دارید؟ برای افزایش درخشش پوست تان هنگامی که خواب هستید، چیو توصیه می نماید که از یک کرم صورت چند کاره بهره ببرید که هم رطوبت رسانی می نماید و هم لایه برداری. او می گوید: به دنبال کرمی باشید که حاوی اسیدهای پلی هیدروکسی مانند اسید گلوکونولاکتون و اسید لاکتوبیونیک باشد. یک لایه ضخیم از این کرم را قبل از خواب به صورتتان بمالید و صبح آن را پاک کنید.

5. از یک ماسک خواب بهره ببرید

چیو می گوید: ماسک های شبانه، یک راه بسیار خوب برای رسیدگی بیشتر به پوستتان و توجه بیشتر به آن می باشد. پوست در هنگام خواب، ترمیم سلولی بیشتری را تجربه می نماید و می تواند در این زمان، محصولات را بیشتر جذب کند. او توصیه می نماید که از یک ماسک مخصوص شب، چند بار در هفته بجای انجام برنامه ی معمولی مراقبت از پوست تان در شب، بهره ببرید. پوست را تمیز کنید، یک لایه ماسک روی آن پخش کنید و بخوابید. او توصیه می نماید که ازماسک های حاوی روغن آووکادو بهره ببرید زیرا پوست را هیدراته می نماید و مقدار زیادی آنتی اکسیدان به پوست می رساند.

منبع: همگردی

به "کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی شبانه برای داشتن پوستی درخشان در روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید