گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص

به گزارش وبلاگ کابینت، فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست ها، رویکرد ها و برنامه های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد.

گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص

به گزارش گروه مالی وبلاگ کابینت در ادامه آنالیز عملکرد دستگاه های اجرایی در مورد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی میهمان اعضای هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

دراین نشست فرهاد دژپسند گزارشی از سیاست ها، رویکرد ها و برنامه های وزارت اقتصاد در راستای تحقق اهدافِ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

وزیر اقتصاد در تشریح عملکرد این وزارت خانه با بیان اینکه مسوولیت کارگروه های ملی مرتبط با اقتصاد مقاومتی بر عهده وزارت امور مالی و دارایی است، از اصلاح سیاست گذاری های کلان متناسب با الزامات اقتصاد مقاومتی اطلاع داد.

وی همچنین در مورد وظایف وزارت امور مالی و دارایی در حوزه اقتصاد مقاومتی اضافه نمود: در بخش دیگر که اصالتا به این وزارتخانه مربوط می گردد، برنامه ای کلان مشتمل بر دوازده عنوان پروژه اساسی طراحی شده و در حال انجام است.

دژپسند، طراحی و استقرار خزانه داری الکترونیک، مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت، توسعه بازار سرمایه، طرح جامع مالیاتی و اصلاح نظام گمرکی را از جمله این برنامه ها عنوان و توضیح داد: ارزیابی مستمر و رصد دقیقی از اجرای این برنامه ها برمبنای برش سالیانه انجام می گیرد.

وی در ادامه به بعضی از سوالات اعضای هیات عالی نظارت پاسخ داد.

براساس این گزارش، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست جلسه را برعهده داشت ضمن تاکید بر انجام اصلاحات ساختاری وزارت اقتصاد متناسب با اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، اضافه نمود: نکته اصلی این است که نتایج اقدامات انجام شده با انتظاراتی که از اقتصاد مقاومتی داریم فاصله زیادی دارد که باید با تحلیل درست به دنبال علت یابی این مساله باشیم.

رضایی ماهیت ورود هیات عالی نظارت به آنالیز عملکرد دستگاه ها را بهبود بخشی و یاری به تحقق بیشتر اهداف سیاست های کلی و برطرف اشکالات موجود بیان نمود.

ادامه آنالیز عملکرد وزارت اقتصاد به جلسه آینده هیات عالی نظارت موکول شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش وزیر اقتصاد به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید