گوگل شرکت های سازنده گوشی ها را ملزم به ارائه آپدیت های امنیتی می نماید

به گزارش وبلاگ کابینت، یکی از بزرگ ترین مسائل گجت های اندرویدی، چندپارگی آن ها است. گجت های نکسوس و پیکسل مرتبا به روزرسانی های مختلفی را از جانب گوگل دریافت می نمایند. اما ارائه این آپدیت ها از جانب دیگر سازندگان معمولا مدت ها طول می کشد.

گوگل شرکت های سازنده گوشی ها را ملزم به ارائه آپدیت های امنیتی می نماید

گوگل برای اینکه بتواند این مشکل را کمتر کند، اقدامات مختلفی را انجام داده که از بین آن ها می توانیم به پروژه Treble اشاره کنیم که سازندگان سخت افزارها را ملزم می نماید از اندروید 8 یا بالاتر استفاده نمایند. همچنین برای ارائه به روزرسانی های امنیتی هم گوگل دیگر شرکت ها را تا حد زیادی تحت فشار قرار داده است.

حالا طبق اسنادی که به دست سایت The Verge رسیده، به نظر می رسد شرکت های سازنده گوشی های اندرویدی برای بهره گیری از این پلتفرم باید با شرایط جدیدی کنار بیایند. گویا این قوانین جدید ابتدا در اروپا اجرا می شوند و احتمالا به مرور زمان در باقی مناطق هم عملی خواهد شد.

طبق این قانون، گجت هایی که پس از 31 ژانویه سال 2019 عرضه می شوند، شرکت های سازنده آن ها باید تا دو سال برای گجت های پرطرفدار، به روزرسانی های امنیتی ارائه نمایند. طبق این قانون، گجت های پرطرفدار به گجت هایی گفته می گردد که حداقل 100 هزار کاربر فعال داشته باشد. اگر شرکت ها این قانون را اجرا ننمایند، گوگل می تواند جلوی تایید دیگر گوشی های ساخت آن ها را بگیرد و مانع عرضه آن ها گردد.

این قوانین جدید در قرارداد مربوط به حق نشر گوگل برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی که در اروپا به فروش می رسند، ذکر شده است. باید خاطرنشان کنیم که گوگل شرکت های سازنده را ملزم به ارائه نسخه های جدید اندروید نمی نماید، بلکه به آن ها می گوید حداکثر هر 90 روز یک بار باید آپدیت های امنیتی را برای گجت های خود ارائه نمایند.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل شرکت های سازنده گوشی ها را ملزم به ارائه آپدیت های امنیتی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل شرکت های سازنده گوشی ها را ملزم به ارائه آپدیت های امنیتی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید