20 درصد از سهمیه لاستیک قم مربوط به خودروهای درون شهری است

به گزارش وبلاگ کابینت، ابوالفضل جمالی شامگاه سه شنبه در شورای تنظیم بازار استان قم که در استانداری قم برگزار گردید، گفت: کامیون های استان قم حدود یک درصد از کامیون های کشور را تشکیل می دهند و بر اساس این میزان سهمیه لاستیک برای ناوگان باری برون شهری به استان قم اختصاص پیدا می نماید.

20 درصد از سهمیه لاستیک قم مربوط به خودروهای درون شهری است

وی گفت: توزیع لاستیک برای ناوگان ترابری حمل و نقل درون شهری به اتحادیه کامیون داران و مسافربران واگذار شده است و مسئله ای در این خصوص وجود ندارد، ولی ناوگان حمل و نقل درون شهری احتیاجمند تخصیص لاستیک است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم مطرح نمود: 20 درصد سهمیه لاستیکی که اختیار راهداری قرار داده شده است برای سفرهای درون شهری است که در حال اعمال است اما لاستیک اختصاصی برای سفرهای برون شهری با توجه به شرایط خاص آن در اولویت واقع شده است به همین دلیل لاستیک کمتری برای درون شهری اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: خودروهای مربوط به سفرهای برون شهری سهم خود را گرفته اند و اکنون در حال توزیع لاستیک بین خودروهای درون شهری به ویژه اتوبوسرانی هستیم.

جمالی بیان نمود: 32 هزار و 980 حلقه لاستیک برای خودروهای درون شهری بر اساس سایز، نوع خودرو و تعداد معین شده که احتیاج است.

واگذاری توزیع لاستیک به انجمن کامیون داران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این جلسه بیان نمود: توزیع لاستیک به انجمن کامیون داران واگذار شده و اکنون نیز در حال توزیع هستند.

محمود سیجانی گفت: برای توزیع لاستیک بین خودروهای برون شهری برنامه ریزی لازم انجام و شروع شده است.

وی مطرح نمود: تعدادی لاستیک در انبار عاملین توزیع داشتیم و برخی از لاستیک ها ثبت نشده اما چون راهداری اجازه توزیع نداشته است برخی از شرکت ها به دلیل عدم توزیع به وسیله سامانه توزیع خود را قطع نموده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد: از هفته گذشته حواله های توزیع لاستیک درون شهری کامیون داران صادر شده است.

باید حواله های توزیع لاستیک مستند باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز تأکید کرد: باید حواله های توزیع لاستیک مستند باشند، همچنین موجودی لاستیک ها معین شوند.

مهرداد غضنفری ادامه داد: حواله های توزیع لاستیک باید چک شوند و همچنین سیستم توزیع نیز مشخص گردد.

وی اضافه نمود: چنانچه همه ناوگان برون شهری فعال شدند ضروری است که به ناوگان درون شهری رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "20 درصد از سهمیه لاستیک قم مربوط به خودروهای درون شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 درصد از سهمیه لاستیک قم مربوط به خودروهای درون شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید