60 تیم و شرکت نوآور جذب مرکز رشد نخبگان شدند ، فروش 40 میلیارد ریالی محصولات شرکت ها

به گزارش وبلاگ کابینت، رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جذب 60 تیم و شرکت نوآور و همچنین فروش میلیاردی شرکت ها در سال 98 اطلاع داد.

60 تیم و شرکت نوآور جذب مرکز رشد نخبگان شدند ، فروش 40 میلیارد ریالی محصولات شرکت ها

به گزارش گروه فناوری وبلاگ کابینت به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در سال 1398، این مرکز بر اساس روال هر ساله برای جذب تیم های جدید، دو دوره فراخوان عمومی منتشر کرد که در مجموع در این فراخوان ها، حدود 200 درخواست به این مرکز ارسال شد و پس از انجام فرایند پایش اولیه و انجام مصاحبه های تخصصی، تعداد 35 تیم توانستند وارد فضای کار اشتراکی این مرکز شوند.

حضور 60 تیم در مرکز

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه نمود: از این بین، 15 تیم پیروز شدند با طی کردن دوره فضای اشتراکی و احراز شاخص های پذیرش، به عضویت مرکز رشد درآیند.

وی گفت: در حال حاضر، حدود 60 تیم و شرکت فعال در مرکز رشد فناوری نخبگان حضور دارند که ترکیبی از تیم های نوپا و شرکت های قدیمی هستند، باید اذعان کرد که از جمله برنامه های موثر ترویجی برای آشنا یی هدفمند مخاطبان خاص با این مرکز، برنامه های آشنا سازی دانشجویان و مراکز علمی با فعالیت ها و فضای حاکم بر مرکز رشد فناوری نخبگان است.

برگزاری تور های علمی

محسن علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن شرح سیاست های ترویجی این مرکز، اضافه نمود: فرایند آشنا سازی در قالب برنامه های مشترکی است که با مراکز دانشگاهی و علمی منطقه تعریف شده است و بر اساس یک چارچوب معین، دانشجویان در قالب تور های علمی با بخش های مختلف پارک فناوری پردیس و مرکز رشد آشنا شده و همچنین با مفاهیم و اصول تیم سازی، ایده پروری و ایجاد کسب و کار، .. آشنا می شوند.

علی اکبریان، دیگر اقدام این مرکز در امسال را مبحث بازنگری و ارتقاء و بهبود فرایند های پذیرش شرکت ها و تیم های استارتاپی خواند و گفت: این مرکز با طراحی یک فرایند منعطف و گام به گام، شرایط پذیرش تیم ها در فضای کار اشتراکی و سپس در مراحل پیش رشد و رشد را فراهم می آورد به طوریکه بر اساس این روش، ضمن ارائه آموزش های لازم به تیم ها، جهت پیش رو برای ایجاد کسب و کاری که به دنبال آن هستند برایشان روشن می گردد و چه بسا منجر به تغییر و اصلاح جهت این تیم های نوآور شده که به پیروزیت آن ها در آینده یاری شایانی خواهد کرد. همچنین این روش سرعت پذیرش و نیز کیفیت تیم های ورودی را افزایش می دهد.

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه، با اشاره به برنامه های مستمر این مرکز گفت، رویداد های آموزشی و برنامه های دورهمی و جمعی در مرکز رشد با موضوع شرکت های مستقر، تقریباً هر هفته برگزار می گردد. تبادل تجربیات و یادگیری موضوعات جدید مرتبط با فناوری و توسعه کسب و کار شرکت ها، از جمله محور های این برنامه ها است. در امسال بیش از 35 نشست از این دست برگزار شده است و با توجه به استقبال شرکت ها، تیم ها و فناوران از این نشست های هفتگی، در نظر داریم تا با اضافه نمودن بر غنای محتوایی آنها، این سلسله جلسات را در سال جدید (1399) در قالبی توسعه یافته تر ادامه دهیم.

فروش 40 میلیارد ریال محصول

محسن علی اکبریان، با شرح دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز، بیان نمود: ارائه خدمات مشاوره، منتورینگ و کوچینگ،. از جمله خدمات روتین این مرکز هستند که در دسترس شرکت ها و تیم های مستقر در مرکز قرار گرفته است. در بازه زمانی امسال برآورد اولیه نشان می دهد، فروش محصولات شرکت ها به حدود 40 میلیارد ریال می رسد که امیدواریم این رقم در سال جدید با رشد محسوس و قابل قبولی همراه باشد.

وی با اشاره به مثال های مختلف از شرکت های مستقر در این مرکز که توانستند با پیروزیت مراحل تجاری سازی محصول را به اتمام برسانند، اضافه نمود: برای مثال یکی از شرکت های استقرار یافته در این مجموعه که به وسیله برنامه جذب ایرانیان مقیم خارج از کشور، جذب شد، پیروز شد در بازه زمانی کوتاه 6 ماهه، ایده خود را به مرحله عقد قرارداد با چند نهاد دولتی بر ساند، این شرکت در زمینه طراحی و فراوری محصولی برای کنترل رنج دمایی محصولات خاص در زنجیره سرد فعالیت می نماید.

محسن علی اکبریان رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه نمود: شرکت دیگری که به سرعت توانست ایده های خود را در زمینه طراحی و فراوری سیستم های نورپردازی و تبلیغات به محصول تبدیل کند و وارد بازار کشور عراق گردد، مثال خوبی است از اینکه اگر ایده عالی با دانش، تخصص و پشتکار همراه گردد، می تواند اشتغال زا و سود آفرین باشد، در حال حاضر این شرکت چند قرارداد صادراتی دیگر نیز با کشور های همسایه منعقد نموده است.

برنامه های مرکز در سال 1399

وی در انتها، اضافه نمود: بهره برداری از یک فضای کار اشتراکی با متراژ 1500 متر در اوائل سال 1399 از جمله برنامه هایی است که سال جدید را با آن شروع خواهیم کرد. تجهیز دو کارگاه برای مرکز رشد و ایجاد آزمایشگاه تخصصی جدید، از جمله دیگر اقداماتی است که امیدوار هستیم، سال آینده به مجموعه امکانات و داشته های فیزیکی مرکز اضافه نموده گردد. همچنین سال 1399 سال ایجاد تغییرات قابل توجه در برنامه های آموزشی، مرکز رشد فناوری نخبگان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "60 تیم و شرکت نوآور جذب مرکز رشد نخبگان شدند ، فروش 40 میلیارد ریالی محصولات شرکت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 تیم و شرکت نوآور جذب مرکز رشد نخبگان شدند ، فروش 40 میلیارد ریالی محصولات شرکت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید