700 هزار دانش آموز برای خرید کتاب درسی ثبت نام نکردند ، تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی

به گزارش وبلاگ کابینت، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی تا انتها این هفته اطلاع داد.

700 هزار دانش آموز برای خرید کتاب درسی ثبت نام نکردند ، تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی

به گزارش وبلاگ کابینت از فارس، اسدالله مرتضایی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره توزیع کتب درسی، اظهار کرد: موضوع توزیع کتاب ها ماه هاست که حاصل کوشش همه همکارانمان در بخش های مختلف اجرا شده است اما مرحله توزیع از مدرسه به دانش آموزان از 25 مرداد آغاز شده و تا 15 شهریور ادامه دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که تا به امروز چند درصد دانش آموزان کتاب هایشان را دریافت کردند، گفت: اکثریت دانش آموزان ثبت سفارش کردند و کتاب ها در مرحله توزیع مدرسه ای قرار گرفته است که ان شاءالله ظرف چند روز آینده توزیع می گردد.

مرتضایی با ییان اینکه هنوز حدود 700 هزار دانش آموز در سراسر کشور پیروز نشدند که در سامانه سفارش کتاب درسی و سامانه سناد ثبت نام نمایند، اضافه نمود: امروز آخرین مهلت برای ثبت سفارش کتاب درسی بود که تا خاتمه هفته، این زمان تمدید شد.

وی ادامه داد: درخواستمان این است که اگر خانواده ها کتاب درسی را ثبت نام نکردند یا احتیاج به اصلاح سفارش است، هر چه سریع تر اقدام نمایند تا در کمترین زمان ممکن، این کتاب ها را خدمتشان تقدیم کنیم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: بعد از ثبت نام در مدرسه، اطلاعات دانش آموزان توسط مدرسه در سامانه سناد ثبت شده و سپس می توانند برای ثبت نام کتاب درسی به سامانه irtextbook.ir مراجعه نمایند؛ چرا که این دو سامانه به هم مرتبط است.

وی اضافه نمود: آنهایی که جا ماندند عمدتا دانش آموزان اول ابتدایی هستند که حدود 270 هزار نفر هستند و همچنین ورودی پایه های هفتم و دهم هستند که به خاطر تأخیر در زمان اعلام آزمون های سمپاد، جاماندند که در این روزها در حال ثبت نام هستند.

مرتضایی اضافه نمود: دانش آموزانی که به دلیل تغییر رشته، تغییر محل زندگی و تغییر محل تحصیل به اصلاح سفارش اقدام می نمایند تا خاتمه این هفته مهلت دارند.

وی درباره سفارش تک جلد کتاب درسی نیز اظهار کرد: معلمان می توانند از همین اکنون اقدام نمایند ولی این امکان برای داوطلبان فراهم می گردد البته برای کتاب هایی هست که تغییرات داشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "700 هزار دانش آموز برای خرید کتاب درسی ثبت نام نکردند ، تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "700 هزار دانش آموز برای خرید کتاب درسی ثبت نام نکردند ، تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید