علم و تکنولوژی

خبرنگاران نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس - خبرنگاران - با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از سفر هموطنان به استان نرم افزار سیر و سفر در هرمزگان راه اندازی شد.

3 خرداد 1399

راه اندازی سامانه خود ارزیابی شرایط روانشناختی در بحران ویروس کرونا

سامانه خود ارزیابی شرایط روانشناختی در بحران ویروس کرونا، به منظور غربالگری هوشمند افراد جامعه و پیشگیری از آسیب های روانی - اجتماعی ناشی از این بحران، توسط سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شد.

30 اردیبهشت 1399

کدام کشورها برندهای با ارزش تری دارند؟

برندهای آمریکایی با ارزش ترین برندهای جهان هستند.

27 اردیبهشت 1399

جزئیات برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی شاد

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش جزئیات چگونگی برگزاری کلاس های مجازی به وسیله شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد را تشریح کرد.

26 اردیبهشت 1399

60 تیم و شرکت نوآور جذب مرکز رشد نخبگان شدند ، فروش 40 میلیارد ریالی محصولات شرکت ها

رئیس مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جذب 60 تیم و شرکت نوآور و همچنین فروش میلیاردی شرکت ها در سال 98 اطلاع داد.

25 اردیبهشت 1399

خبرنگاران درخواست انجمن های پزشکی از رییس جمهوری برای فاصله گذاری اجتماعی

تهران- خبرنگاران- رؤسای انجمن های علمی پزشکی کشور در نامه ای به رییس جمهوری، خواستند که راهبرد فاصله گذاری اجتماعی با تعطیلی ادارات و مشاغل غیرحیاتی برای مدیریت ویروس کرونا سریع تر اجرایی گردد.

24 اردیبهشت 1399

لری بریلینت همه گیری جهانی کرونا را پیش بینی کرده بود؟ ، چه زمانی به شرایط عادی برمی گردیم؟

لری بریلینت، اپیدمیولوژیستی است که در ریشه کنی آبله نقشی اساسی داشت و فیلم معروف شیوع با کمک او ساخته شد. فیلمی که این روزها به خاطر همه گیری کرونا مورد توجه است. خبرنگار Wired درباره پیش بینی او از همه گیری جهانی و شرایط امروز با او گفت وگو کرده است.

23 اردیبهشت 1399

چه کنیم وسایل شخصی مان کرونایی نشوند؟

ایسنا/ بارها و بارها اعلام شده است که ویروس کرونای جدید می تواند چندین ساعت بر روی سطوح زنده بماند، بنابراین باید مراقب باشیم تا اگر از خانه خارج شدیم، وسایل شخصی همراه مان کرونایی نشوند.

20 اردیبهشت 1399

پلمب 9 فروشگاه عرضه محصولات بهداشتی در قزوین

9 فروشگاه عرضه محصولات بهداشتی مقابله با کرونا از زمان شیوع این ویروس در قزوین به دلایلی چون احتکار و دپوی اقلام مورد احتیاج مردم و امتناع از عرضه آنها و همچنین گرانفروشی از سوی تعزیرات حکومتی پلمب شده اند.

8 اردیبهشت 1399

دانش آموزان دروس را از رسانه ملی و فضای مجازی پیگیری کنند

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که با وجود تعطیلی مقطعی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا، آموزش تعطیل نمی شود و این کار از راه های مجازی و غیرحضوری پیگیری خواهد شد.

25 فروردین 1399

چگونه بحران کرونا می تواند دنیای تکنولوژی را فلج کند؟ ، غولهای فناوری با نگرانی خبرهای COVID 19 را دنبال می نمایند

هم اکنون بیش از 45هزار مورد تائید شده COVID-19 توسط سازمان بهداشت جهانی شناسایی شده است و این بیمای باعث هزاران مورد مرگ شده است. تأثیر ویروس اکنون فراتر از سلامت عمومی است. چین در قلب فراوری جهانی واقع شده است و با ردیابی زنجیره های تأمین ، وحشت در دنیای فناوری...

21 فروردین 1399

خبرنگاران سفارش 400 هزار ماسک برای کرمانشاهی ها

کرمانشاه- خبرنگاران- مدیر نظارت بر تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه او گفت: سفارش تهیه 400 هزار عدد ماسک سه لایه به یکی از تولیدکنندگان داده شد که ظرف 2 روز آینده در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت تا مردم برای استفاده...

20 فروردین 1399

ویژگی جدید جی میل می تواند جست وجوی یک ایمیل قدیمی را ساده تر و سریع تر کند

یافتن یک ایمیل قدیمی در ایمیل ها بسیار سخت و زمان بر است که گاهی می تواند کشنده هم باشند. تصور کنید ایمیلی مربوط به 10 سال پیش را احتیاج دارید ولی اطلاعات دقیقی از آن ایمیل ندارید و فقط بازه تاریخی آن یادتان است یا نام شخص گیرنده ایمیل و نظایر این ها.

18 فروردین 1399

اعضای کانون دانش پژوهان نخبه بالای صد مدال المپیاد کسب نموده اند

مسئول شبکه تربیتی انقلاب و بنیانگذار مسئول شتاب دهنده مرکز علم و فناوری شتاب گفت: یکی از برکات این مجموعه آن بوده که توانسته با آموزش های خود تعدادی از دانش آموزانی را تربیت نمایند که بتوانند در المپیاد مدال آور باشند. طبق آمارهای اعلام شده بالای صد مدال...

8 فروردین 1399

شروع ثبت نام مدارس سمپاد از پس فردا

ثبت نام پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان از پس فردا، شنبه 26 بهمن شروع می گردد.

8 فروردین 1399

بهترین مناطق برای تماشای درخشش ستارگان

شاید الان دوره ای باشد که کمتر وقت می کنیم به آسمان بالای سرمان نگاه کنیم و درگیر روزمرگی یا تفریحات دیگه ای می شویم که لذت تماشای ستارگان را از ما گرفته است .مساله دیگه ای که وجود دارد، اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که هرگز از محیط شهری خارج نمی شوید...

7 فروردین 1399

چگونه واتس اپ را در آیفون یا دستگاه های اندرویدی به روز کنیم؟

اگر به روزرسانی اتوماتیک واتس اپ را غیرفعال نموده باشید، می توانید واتس اپ را به صورت دستی در آیفون یا دستگاه اندرویدی خود به روز کنید.

29 اسفند 1398

دوربینی که حرکت نور را آهسته ضبط می کند!

یکی از محققان موسسه فناوری کالیفرنیا پیروز به ابداع دوربینی شده است که قادر است در هر ثانیه یک تریلیون عکس بگیرد و حتی حرکت نور را به شکل تصویر آهسته ضبط کند.

19 اسفند 1398

دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو سال 2021 برگزار می گردد

دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو 10 تا 14 ژانویه سال 2021 در دانشگاه سلطان قابوس کشور عمان برگزار خواهد شد.

10 اسفند 1398

زیدان به جنجال VAR انتها داد

سرمربی رئال مادرید به جنجال ایجاد شده در رابطه با VAR انتها داد.

19 بهمن 1398
تعداد: (100)